1

Ekstraklasa. Porażka Ruchu na inaugurację rundy wiosennej

PAP

2017-02-10, godz. 20:57

W pierwszym meczu ekstraklasy w 2017 roku piłkarze Cracovii odnieśli pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo pokonując w Chorzowie Ruch 1:0. Porażka mocno komplikuje sytuację Ruchu, który już i tak zamykał tabelę

JAN KOWALSKI

więcej zdjęć

Decydująca akcja miała miejsce w 88. minucie. Marcin Budziński zagrał do wbiegającego w pole karne "Niebieskich" debiutującego w ekipie gości Słowaka Jaroslava Mihalika, ten odegrał do Krzysztofa Piątka, a inny z rezerwowych umieścił piłkę w siatce.

Gdy drużyny rozpoczynały grę, był lekki mróz. W pierwszych sekundach gospodarze postanowili nieco rozgrzać i podnieść ciśnienie swoich kibiców. Nie był to jednak efekt ich wspaniałej akcji, lecz słabej postawy w defensywie. Tuż po gwizdku sędziego piłkę dostał Adam Pazio i tak podał ją do bramkarza, że o mało Ruch nie stracił gola.

Potem na murawie działo się niewiele ciekawego. Przez pierwsze minuty przewagę miała Cracovia, ale nie potrafiła jej udowodnić golem. Po ok. 20 minutach inicjatywę przejął Ruch. W 25. minucie ładnie uderzył Patryk Lipski, ale Grzegorz Sandomierski zdołał odbić piłkę. W pierwszej połowie obie drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale.

W drugiej gra zespołów także nie była porywająca. Chorzowianie najbliżsi zdobycia gola byli 76. minucie, jednak strzał Łotysza Eduardsa Visnakovsa nie zaskoczył golkipera "Pasów".

W kadrze krakowian na to spotkanie zabrakło m.in. Mateusza Cetnarskiego i Florina Bejana. Ten pierwszy przechodzi jeszcze rehabilitację, zaś Rumun został wypożyczony do drużyny ze swojego kraju Concordii Chiajna.