Śląsk Sport.pl > 

Ekstraklasa. Piast Gliwice przegrał z Rapidem Wiedeń

PAP

2017-01-28, godz. 19:55

Przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii piłkarze wicemistrza Polski Piasta Gliwice przegrali w sparingu z ekstraklasowym austriackim Rapidem Wiedeń 1:2 (1:0). Bramka dla Piasta: Maciej Jankowski (15); dla Rapidu: Philipp Malicsek (61, głową), Alex Sobczyk (85).

JAN KOWALSKI

Był to piąty zimowy sparing podopiecznych trenera Radoslava Latala. Przed wylotem do Hiszpanii wygrali z czeskim trzecioligowcem FC Hlucin 6:0, a już podczas obozu w Alicante doznali porażek z mistrzem Rosji CSKA Moskwa 0:2 i niemieckim czwartoligowcem TSV Steinbach 1:2 oraz pokonali lidera austriackiej ekstraklasy SC Rheindorf Altach 3:1.

Spotkanie z Rapidem miało szczególny charakter - co sam przyznawał - dla drugiego szkoleniowca Piasta Ladislava Maiera, który występował w tym zespole przez siedem lat, zdobywając m.in. mistrzostwo Austrii. Podczas zgrupowania, które potrwa do 30 stycznia, gliwiczanie zagrają jeszcze w niedzielę z mołdawską Dacią Kiszyniów. Pierwotnie tego dnia gliwiczanie mieli się zmierzyć z koreańskim Ulsanem Hyundai FC, ale nastąpiła zmiana rywala.Złe informacje dla Nawałki... Reprezentanci Polski mają problemy w swoich klubach


Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Śląsk